U17: MEGSZÜLETETT AZ ELSŐ GYŐZELEM

2023.04.20

Első pontjaikat szerezték fiataljaink a bajnokság alsóházában.

Megtört a jég, az alsóház 6. fordulójában és így megszerezte első pontjait U17-es csapatunk. Az MVSE a nem sokkal fényesebben álló DAFC Szeged együtteséhez látogatott szerdán. A mórahalmi csapat kezdte jobban a találkozót, már a 18. percben vezetést szereztek, és nem sokkal később a mérkőzés 28. percében másodszori is betaláltak a hazai csapat kapujában, így 2-0-ás mórahalmi előnynél vonultak szünetere a együttesek. A második játékrész hajrájában két gól is született, előszőr a hazai csapat volt eredményes a 80. percben, majd ezt követően az MVSE talált ismételten a hálóban a mecs 90. percében ezzel bebiztosítva a győzelmet csapatunk számára. A jó teljesítményének köszönhetően megszületett 17 éveseink első győzelme a bajnokság alsóházában. A MVSE 3 ponttal (1 győzelem, 5 vereség) a 6 csapatos alsóházi bajnokság 5. helyén áll.

Liga: MLSZ Regionális U17 Délkelet Alsóház 3. forduló

Helyszín: Bordányi Sportpálya

Mérkőzés dátum/idő: 2023. április 19. (szerda) 17:00

DAFC Szeged - Mórahalom VSE 1 - 3 (0 - 2)

Mórahalom VSE: Verhás Gy. (⬇️ 66'), Tomic B., Krucz P., Rózsa R. (⬇️ 83'), Szűcs D., Császár M., Kertész T. (⬇️ 63'), Balog K., Meleg A., Oláh M., Oláh M.

Cserék: Vass G. (⬆️ 63'), Farkas R. (⬆️ 83'), Farkas A. (⬆️ 66')

Edző: Szalma Gergely

Gólszerző:  Oláh M. (⚽ 15'), Tomic B. (⚽ 28'), Vass G. (⚽ 90')

Szalma Gergely értékelése:  Nagysokára sikeresen összejött a csapat egy hiányzóval és mindenki részt tudott venni a bajnoki mérkőzésen. A mérkőzést végig kontrolláltuk egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Gratulálok a srácoknak elkezdtek edzeni és ennek az első lépcsőfoka, hogy győzelemmel hagytuk el a DB Park hátsó füves pályáját. Köszönjük a DAFC csapatának, hogy partnerek voltak és ezt a mérkőzést halasztással ezen a napon tudtuk lejátszani.

A következő bajnoki fordulóban a Bácsalmási PVSE csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2023. április 22. (szombat) napján 11:00 órától, a Móradombi Sportközpontban játszák.