SZOROS MÉRKŐZÉSEN VESZÍTETT FELNŐTT CSAPATUNK

2023.05.01

Nem érdemelt vereséget az MVSE.

A szombati fordulóban Papp Endre csapata a listavezető Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét fogadta. Az első félidőben kiegyenlített mezőnyjáték mellett kettő gól is született. A mórahalmiak két egyéni hibáját könyörtelenül kihasználták a vendégek, így kétgólos szegedi előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok. A második játékrészben először Tóth Martin talált a kapunkba, majd a félidő közepén Rádóczi Dávid matolta a szegedi csapat védelmét. A második mórahalmi gólt követően a mérkőzés végén szűk négy perc leforgása alatt a vendégek két gólt is szereztek, amire a csapatunknak már nem volt válasza. Az MVSE 28 forduló után jelenleg 44 ponttal a 5. helyen áll a tabellán.

Liga: Megyei I. osztály Felsőház 6. forduló

Helyszín: Móradombi Sportközpont

Mérkőzés dátum/időpont: 2023. április 29. (szombat) 17:00

Mórahalom VSE - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2 - 4 (0 - 2)

Mórahalom VSE: Weszelovszky G., Vajda M., Görbe B., Holcsik B. (⬇️ 77'), Tóth M. (⬇️ 59'), Baji R., Pető B. (⬇️ 35'), Mészáros G. (⬇️ 46'), Nagy M., Csizmadia L. (⬇️ 81'), Szalma G.

Cserék: Mison B., Tajthy L. (⬆️ 59'), Trója G. (⬆️ 46'), Szűcs D.(⬆️ 81'), Rádóczi D., Rádóczi D. (⬆️ 35'), Bokányi R. (⬆️ 77')

Edző: Papp Endre

Gólszerző: Tóth Martin (⚽ 53'),  Rádóczi D. (⚽ 72')

Papp Endre értékelése: Mai este és talán még holnap fájni fog így kikapni a bajnokság már aranyérmese ellen, de merhetetlenül büszke vagyok a srácokra! Ma sokkal nyiltabb játékot válalltunk fel ellenük, jól müködött a letámadás és sokszor, csak az utolsó pontatlanságok miatt nem alakult ki több veszélyes helyzet a kapujuknál. Sajnos ma több hiba is becsúszott hátul is, de ilyen csapat ellen és ilyen nyomás alatt benne van, több ilyen mérkőzés kellene a fejlődésünk szempontjából. Srácok végig mentek előre és kiváló jatékkal jöttek vissza a merkőzésbe főleg, hogy nagy esélyel lesről született a gól, pont az által, aki előtte 5 percel kézzel sodorta el a labdát a 16-oson belül kapujuknál! Köszönjük a szúrkolást és nagy gratula a srácoknak! Folytatjuk a regeneráciot mert szerdán jön a SZVSE elleni kupamérkőzés és utánna Kiskundorozsmára látogatunk.

A következő bajnoki fordulóban a ESK Kiskundorozsma csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2023. május 06. (szombat) napján 17:00 órától, a Szeged-Kiskundorozsma Sportpályán játszák.