MAGABIZTOS GYŐZELEM A KISKUNDOROZSMA ELLENI KÜZDELEMBEN

2024.05.05

Újabb megérdemelt győzelmet aratott csapatunk.

A Mórahalom VSE Férfi Felnőtt csapata, Papp Endre vezetőedző kormányzása alatt, markáns győzelmet aratott a Csongrád-Csanád Vármegyei I. osztály Felsőházának legutóbbi fordulójában. A csapat a tabella ötödik helyén álló Kiskundorozsmai ESK vendégeként lépett pályára egy fordulatos mérkőzés keretében, amely szoros és kiélezett küzdelmet ígért a kezdő sípszótól a lefújásig. A hangulat eleve feszült volt, a sportpályán összegyűlt szurkolótábor lelkesen buzdította a csapatokat. A Mórahalom az első félidőben szerezte meg a vezetést Dobronoky Viktor távoli bombájnak köszönehtően, mely a hazai kapu bal felső sarkába vágódott, megadva ezzel az alaphangot a továbbiakhoz. A találatot követően a hazaiak igyekezett visszatérni a játékba, de a Mórahalom védelme stabilan állta a sarat. A második félidőben a Mórahalom tovább növelte előnyét, Bokányi Richárd egy szabadrúgásból szerzett góllal biztosította be a csapat győzelmét. A mérkőzés további részében a csapatunk kiválóan kezelte az ellenfél nyomását, és bár a Kiskundorozsmai többször is veszélyeztette a kaput, a Mórahalmi védelem megállta a helyét. A találkozó végére a Mórahalom megőrizte a kétgólos előnyt, és 2 : 0 arányú győzelmet aratott, ami lehetővé tette számukra, hogy előrelépjenek a második helyre a bajnokság táblázatán. Ez a siker nem csak három fontos pontot jelentett a csapat számára, hanem jelentős morális lökést is adott a szezon hátralévő részéhez, kiemelve a csapat kohézióját és harci szellemét. A győzelem így további lendületet adhat a fiúk számára a bajnoki tabella minnél előkelőbb helyezésért vívott küzdelemben.

Liga: Csongrád-Csanád Vármegyei I. osztály Felsőház 6. forduló

Helyszín: Szeged-Kiskundorozsma Sportpálya

Mérkőzés dátum/idő: 2024. május 04. (szombat) 17:00

Kiskundorozsmai ESK🆚Kéménygyártó-Mórahalom VSE 0 : 2 (0 : 1)

Kezdőcsapat: Weszelovszky G., Vajda M., Hatvani I. (⬇️ 61'), Rádóczi D. (⬇️ 87'), Ábrahám B., Holcsik B. (⬇️ 75'), Pető B., Nagy M. (⬇️ 67'), Pióker T. (⬇️ 72'), Dobronoky V., Bokányi R.

Cserék: Mison B., Tajthy L. (⬆️ 75'), Csehó M. (⬆️ 87'), Hovanyecz A. (⬆️ 72'), Mészáros G. (⬆️ 61'), Heidrich B. (⬆️ 67'), Szalma G.

Vezetőedző: Papp Endre

Gólszerző: Dobronoky V. (⚽ 49'), Bokányi R. (⚽ 87')

Papp Endre értékelése: Csapatom ma első perctől határozott és eltökélt volt, rangadóhoz mérten! Végig kezünkbe tartottuk a mérkőzést, mégha kevesebb tiszta helyzetünk is volt a kompakt masszív Dorozsmaiak ellen! Két csodálatos egyéni villanással sikerült eldönteni a meccset, miközbe rendbe volt a csapatvédekezés is! Még fontos 4 mérkőzés vár ránk, ahol szűkség van a támogatásra a csapatnak, mert izgalmas a tabella. Hajrá MVSE!

A következő bajnoki fordulóban a M-Perferct Home Algyő SK csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2024. május 11. (szombat) napján 17:30 órától, a Móradombi Sportközpontban játszák.