IZGALMAS VÉGJÁTÉK - MÓRAHALOM MEGTARTOTTA ELŐNYÉT HÓDMEZŐVÁSÁRHELYEN

2024.10.06

A Kéménygyártó-Mórahalom VSE magabiztos első félidőt követően nehéz perceket élt át, de megszerezte a győzelmet.

A mérkőzés első félidejében a Kéménygyártó-Mórahalom VSE dominált. A 15. percben Szekeres Ádám büntetőből megszerezte a vezetést, amely korán megalapozta a vendégek magabiztosságát. Nem sokkal később, a 31. percben Vajda Marcell szöglet után remek fejesgólt szerzett, mellyel 2 : 0-ra növelte az előnyt. A mérkőzés kulcspillanata azonban Szekeres második találata volt, amelyet a 42. percben szerzett. Ez a gól nemcsak megnyugvást hozott a vendégeknek, hanem jelentős lélektani előnyt is adott számukra a második félidő előtt. Az első félidő végeztével a Mórahalom úgy tűnt, kényelmes helyzetben van, hiszen 3 : 0-ás előnnyel vonulhattak pihenőre. A második félidőben azonban a Hódmezővásárhely FC teljesen megváltoztatta a mérkőzés képét. A hazaiak támadásai egyre nagyobb nyomást helyeztek a vendégekre, és az 54. percben Pálinkás Róbert révén szépítettek. Ezzel a találattal új lendületet kaptak a hódmezővásárhelyiek, és folytatták a támadásokat, keresve az egyenlítés lehetőségét. A 70. percben Péter Martin egy szöglet után tovább csökkentette a hátrányukat, és ekkor már a hazai szurkolók is érezték, hogy akár még a döntetlen is meglehet. Az utolsó 15 perc szinte folyamatos nyomás alatt zajlott a Mórahalom kapuja előtt. A vendégek azonban fegyelmezetten védekeztek, és higgadtan próbálták megtartani az előnyüket. A végső sípszó végül felszabadító volt számukra, hiszen a nehéz második félidő ellenére sikerült megszerezniük a három pontot. A mérkőzés végeredménye 3 : 2 lett, így a Kéménygyártó-Mórahalom VSE értékes idegenbeli győzelmet aratott. Ez a siker különösen fontos volt a vendégek számára, hiszen a szezon során minden pont kiemelkedő jelentőséggel bírhat a végső helyezések szempontjából. Bár a mérkőzés vége szoros lett, a Mórahalom megmutatta, hogy képes nyomás alatt is összeszedetten játszani, és ezzel komoly fegyvertényként kezelhetik a továbbiakban.

Liga: Csongrád-Csanád Vármegyei I. osztály 8. forduló

Helyszín: Hódmezővásárhelyi Városi Stadion

Mérkőzés dátum/idő: 2024. október 05. (szombat) 15:00

Hódmezővásárhelyi FC🆚Kéménygyártó-Mórahalom VSE 2 : 3 (0 : 3)

Kezdőcsapat: Mison B., Papp Zs. (⬇️ 75'), Vajda M.. Heidrich B., Rádóczi D. (⬇️ 86'), Ábrahám B., Fehér B. (⬇️ 88'), László D., Kelemen Á. (⬇️ 88'), Szekeres Á. (⬇️ 88'), Csizmadia L.

Cserék: Hovanyecz A. (⬆️ 75'), Heipl B. (⬆️ 86'), Szűcs D. (⬆️ 88'), Bokányi R. (⬆️ 86'), Szalma G. (⬆️ 88')

Vezetőedző: Korom Tibor

Gólszerző: Szekeres Á. (⚽ 15', ⚽ 42'), Vajda M. (⚽ 34')

Korom TIbor értékelése: Gratulálok a gyözelemhez a csapatnak, 1. félidöben magabiztosan jâtszottunk, de hiányérzetem van a 2. félidö miatt. Ezt mérközés a 2. félidö elején le kellett volna zárni a helyzeteink meg voltak hozzá. Remélem játékunk javulni fog még ezen leszünk.

A következő bajnoki fordulóban a ESK Kiskundorozsma csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2024. október 12. (szombat) napján 15:00 órától, a Móradombi Sportközpontban játszák.