HAZAI SIKER - A MÓRAHALOM MAGABIZTOSAN GYŐZTLE LE A DESZKET

2024.10.20

A Mórahalom magabiztos játékkal győzött, Szekeres és Holcsik találatai biztosították a három pontot, míg a vendégek kiállítása megpecsételte a Deszk sorsát.

A Csongrád-Csanád megyei I. osztály 10. fordulójában a Kéménygyártó-Mórahalom VSE nagyszerű 2-0-s győzelmet aratott a Deszki SC ellen, amely ismét bizonyította a hazai csapat erejét. Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott, ám a második játékrészben a hazaiak átvették az irányítást. Szekeres Ádám nyitotta meg a gólok sorát a 60. percben, miután a Mórahalom folyamatosan nyomást gyakorolt az ellenfél védelmére. A vezető találat után sem lassítottak, és Holcsik Bálint a 70. percben megduplázta a hazaiak előnyét egy gyors és pontos kontraakcióból. A Mórahalom szervezett védelme végig sziklaszilárdan állt, minden Deszk próbálkozást visszavert, így a vendégeknek esélyük sem volt az egyenlítésre. A mérkőzés végéhez közeledve egyre inkább frusztrálttá váltak a vendégek, különösen miután Szabó Roland a 90. percben egy indulatos szóbeli megjegyzés miatt piros lapot kapott a játékvezetőtől. A kiállítás végképp eldöntötte a mérkőzés sorsát, a hazaiak biztos győzelemmel zártak. A mérkőzésen a Mórahalom összességében jól szervezetten játszott, stabil védekezéssel és gyors, pontos támadásokkal. A csapat eddigi szezonját figyelembe véve ez a győzelem tovább erősíti a pozíciójukat a tabellán, és jelzi, hogy a szezon további részében komolyan kell velük számolni. A hazai szurkolók elégedetten láthatták, hogy a csapatuk újabb három pontot gyűjtött, amely nagyban hozzájárul a célok eléréséhez. A Kéménygyártó-Mórahalom VSE ezen a találkozón is bebizonyította, hogy erős, összeszokott csapatként képes uralni a mérkőzéseket, és egyre közelebb kerülnek ahhoz, hogy az idény végén komoly eredményeket érjenek el. A játékosok teljesítménye, különösen Szekeres Ádám és Holcsik Bálint góljaival, a védelem szilárdsága és a taktikai fegyelem mind-mind hozzájárultak ahhoz, hogy a Mórahalom teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot. A következő mérkőzéseken hasonlóan szervezett játékra lesz szükség, hogy a csapat továbbra is a tabella élmezőnyében maradjon, és valóra váltsa céljait a szezonban.

Liga: Csongrád-Csanád Vármegyei I. osztály 10. fordulól

Helyszín: Móradombi Sportközpont

Mérkőzés dátum/idő: 2024. október 19. (szombat) 14:30

Kéménygyártó-Mórahalom VSE🆚Deszki SC 2 : 0 (0 : 0)

Kezdőcsapat: Mison B., Vajda M.. Heidrich B., Rádóczi D., Ábrahám B. (⬇️ 87'), László D., Fehér B., Kelemen Á. (⬇️ 38'), Szekeres Á. (⬇️ 75'), Csizmadia L. (⬇️ 70'), Perpauer V. (⬇️ 75'),

Cserék: Papp Zs. (⬆️ 75'), Holcsik B. (⬆️ 38'), Hovanyecz A. (⬆️ 87'), Heipl B., Szűcs D. (⬆️ 75'), Szalma G. (⬆️ 70')

Vezetőedző: Korom Tibor

Gólszerző: Szekeres Á. (⚽ 60'), Holcsik B. (⚽ 71')

Korom TIbor értékelése:

A következő bajnoki fordulóban a Makó FC csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2024. október 26. (szombat) napján 14:30 órától, a Makó Városi Sportcentrumban játszák.