ELKERÜLHETŐ GÓLOK - PONTRUGÁSOK MIATT BUKTA MÓRAHALOM A HÁROM PONTOT

2024.10.13

Szívós harc után pontrúgásokból kapott gólok döntötték el a mérkőzést.

A Kéménygyártó-Mórahalom VSE nehéz mérkőzést játszott a Csongrád-Csanád megyei I. osztály 9. fordulójában, ahol az ESK Kiskundorozsma két rögzített szituációból szerzett góllal 2 : 1-re győzött. A hazaiak kezdeti lendülete ellenére Molnár Ádám szabadrúgása a 39. percben megtörte a Mórahalom ellenállását. Ez a szituáció különösen fájdalmasan érintette a csapatot, hiszen az első félidőben egyenrangú felek voltak. A pontrúgásból kapott gól nagy figyelmet igényelt volna, de Molnár pontosan célozta meg a bal alsó sarkot, ezzel megszerezve a vezetést a Kiskundorozsmának. A második félidőben a Mórahalom mindent megtett a felzárkózás érdekében. Komoly támadások és agresszív presszing jellemezte a hazai csapatot, de a vendégek higgadtan védekeztek. A 63. percben azonban ismét egy rögzített szituáció döntött a vendégek javára: Kis Barnabás a szöglet után kialakult kavarodásból talált a kapuba, ami megduplázta Kiskundorozsma előnyét. A kétgólos hátrány ellenére a hazaiak nem adták fel. A Mórahalom egyre inkább átvette a játék irányítását, és folyamatosan nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját. A szurkolók minden támadásnál újra felcsillantak, ahogy a csapat helyzetekhez jutott, de a befejezések rendre elmaradtak. Végül a hosszabbításban, a 90. percben Szalma Gergelynek sikerült szépíteni. Ez a gól még reményt adott a hazaiaknak, de a mérkőzés ideje már nem volt elég ahhoz, hogy egyenlítsenek. A mérkőzés tanulságos volt a hazai csapat számára, hiszen a pontrúgásokból kapott gólok világosan mutatták a védekezés hiányosságait, különösen a rögzített helyzetek kezelésében. A hazai védelem a jövőben nagyobb figyelmet kell, hogy fordítson ezekre a szituációkra, hiszen két ilyen hiba megpecsételte a mérkőzés sorsát. A támadójáték ugyan időnként jól működött, de a pontosság hiánya és a döntő helyzetek kihasználatlansága végül vereséghez vezetett. A Kéménygyártó-Mórahalom VSE a következő hetekben komoly feladat előtt áll: újra kell szerveznie a védekezését, és hatékonyabbá kell tennie a támadójátékot, ha vissza akar térni a győztes útra. A csapat számára minden pont kulcsfontosságú lesz a szezon további részében, hiszen a céljuk továbbra is az, hogy az élmezőny közelében maradjanak. Ez a mérkőzés rámutatott arra is, hogy a Mórahalom sok potenciállal rendelkezik, de a hatékonyság növelése és a koncentráció javítása elengedhetetlen lesz a következő mérkőzéseken, ha komolyan versenyben akarnak maradni a bajnokságban.

Liga: Csongrád-Csanád Vármegyei I. osztály 9. forduló

Mérkőzés dátum/idő: 2024. október 12. (szombat) 15:00

Kéménygyártó-Mórahalom VSE🆚ESK Kiskundorozsma 1 : 2 (0 : 1)

Kezdőcsapat: Mison B., Vajda M.. Heidrich B., Rádóczi D., Ábrahám B., Fehér B., Kelemen Á. (⬇️ 55'), Szekeres Á. (⬇️ 76'), Csizmadia L. (⬇️ 76'), Bokányi R., Papp Zs. (⬇️ 55'),

Cserék: László D. (⬆️ 76'), Holcsik B. (⬆️ 55'), Hovanyecz A., Heipl B., Szűcs D. (⬆️ 76'), Szalma G. (⬆️ 55')

Vezetőedző: Korom Tibor

Gólszerző: Szalma G. (⚽ 90')

Korom TIbor értékelése: Nagy csalódás az eredmény. Ismét kaptunk 2 gólt pontrúgásból, ameddig jönnek ezek a fegyelmezetleségből, dekoncentràlsàgból hibàk, addig nem leszünk eredményesek. Játékunk a mérkőzés elején és a végén volt megfelelő. Sokkal több kell ha céljainkat el akarjuk érni!

A következő bajnoki fordulóban a Deszk SC csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2024. október 19. (szombat) napján 14:30 órától, a Móradombi Sportközpontban játszák.