U15: SZOROS KÜZDELEMBEN ARATOTT SIKER HAZAI PÁLYÁN

2024.05.09

Hódmezővásárhelyi FC csapata ellen játszottak fiataljaink.

Kedden sportegyesületünk U15-ös gárdája hazai környezetben mérkőzött meg a Hódmezővásárhelyi FC együttesével. A találkozó az MLSZ Regionális U15 Alap Délkeleti csoportjának Felsőháza hetedik fordulójában zajlott. Az első félidőben mindkét oldal több ígéretes támadást vezetett, ám gólok nélküli döntetlennel zárult ez a játékrész. A második félidő elején csapatunk fokozta a nyomást, és két gyors gólt szerezve megszilárdította vezetését. A vendégek azonban nem adták fel, és egy szépítő góllal visszajöttek a meccsbe. A hajrában mindkét csapat hevesen küzdött a győzelemért, de végül a mi fiataljaink tudtak örülni, miután 2 : 1-re nyertek. Ez a győzelem kiváló teljesítményt tükröz csapatunk részéről és jó lökést ad a következő mérkőzések előtt.

Liga: MLSZ Regionális U15 Alap Délkeleti csoport Felsőház 7. forduló

Mérkőzés dátum/időpont: 2024. május 07. (kedd) 17:00

Kéménygyártó-Mórahalom VSE🆚Hódmezővásárhelyi FC 2 : 1 (0 : 0)

Mórahalom VSE: Hegedűs Z., Bálint M., Ördög R., Csúcs Z., Ifkovics Z., Szolnoki Á., Lovas A. (⬇️ 69'), Détári K., Kovács A. (⬇️ 67'), Pioker M., Bíró B.

Cserék: Curpás B. (⬇️ 69'), Farkas N. (⬇️ 67')

Edző: Kiss Balázs

Gólszerző: Lovas A. (⚽ 52'), Ifkovics Z. (⚽ 68')

Kiss Balázs értékelése: A bajnokság kezdetén a felsőház, azaz az első 5 hely valamelyike volt a cél. A mai győzelemmel eldőlt, hogy az első három hely valamelyikén végzünk, ami nagyon nagy bravúr, hiszen, a rájátszásra elfogytunk, sok volt a sérült vagy beteg, az elmúlt hetekben, de hétről hétre bizonyítja a csapat, hogy hatalmas szívük van és tudnak küzdeni egymásért. A góljaink pedig ma is szebbnél szebbek voltak. Elégedett és nagyon büszke vagyok a csapatomra!

A következő bajnoki fordulóban a Grosics Akadémia FK csapata lesz az ellenfél. A mérkőzést 2024. május 11. (szombat) napján 10:00 órától, a Gyulai Grosics Akadémián játszák.